Bezpieczna i wygodna odzież do jazdy na motocyklu

Bezpieczna i wygodna odzież do jazdy na motocyklu

Spodnie motocyklowe stanowią istotną część oferty każdego sklepu z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów i motocyklistek. Sklepy te oferują spodnie motocyklowe wykonane z bardzo różnych materiałów. Są wśród nich również jeansy motocyklowe. Czy są to takie same jeansy, jak te zwykłe? Zobaczmy.

Jakie cechy posiadają jeansy do jazdy na motocyklu?

Jeansy motocyklowe podobnie, jak zwykle jeansy szyte z bawełny (dżins to tkanina bawełniana) z dodatkiem elastycznych włókien. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Jeansy motocyklowe posiadają podszewkę wykonaną z kevlaru. To bardzo wytrzymałe syntetyczne włókno używane między innymi do produkcji kamizelek kuloodpornych.

Dżinsy motocyklowe na wewnętrznej stronie ud, na biodrach i na kolanach posiadają także elastyczne wstawki. Ponadto posiadają ochraniacze bioder i kolan. Z uwagi na to, że nie wszystkie dżinsy motocyklowe protektory te posiadają, w sklepach dla motocyklistów można je dokupić.

Dla kogo przeznaczone są dżinsy?

Jeansy na motor występują w wersji damskiej i męskiej. Niektóre jeansy na motor mają rozpinany dół nogawek. Dzięki elastycznym wstawkom – zapewniają bardzo dużą swobodę ruchów. Spodnie motocyklowe jeans męskie mogą mieć różne kroje.

Wśród panów bardzo popularne są spodnie motocyklowe jeans męskie o kroju bojówek posiadające mnóstwo kieszeni, mogą posiadać elementy odblaskowe. Spodnie jeansowe dla motocyklistów i motocyklistek dostępne są w różnych rozmiarach.

Share