Czy jeansy to dobry wybór do jazdy na motocyklu?

Czy jeansy to dobry wybór do jazdy na motocyklu?

Fani dwóch kółek mają obecnie do wyboru specjalne spodnie motocyklowe wykonane z bardzo różnych materiałów. Do tych, które cieszą się naprawdę dużą popularnością zalicza się jeansy motocyklowe.

Kiedy jeansy sprawdzą się najlepiej?

Miłośnicy dwóch kółek i casualowego looku z powodzeniem mogą sięgnąć po jeansy motocyklowe. Spodnie te doskonale sprawdzają się podczas jazdy po mieście. Jeansy motocyklowe dostępne są w różnych krojach. Każdy może więc znaleźć jeansy na motor, które idealnie spełnią wszystkie jego oczekiwania. Jeansy na motor są projektowane specjalnie z myślą o motocyklistach. Posiadają elastyczne wstawki nad kolanami, na udach i biodrach, dzięki czemu zapewniają swobodę ruchów.

Ponadto wyposażone są w ochraniacze kolan. Można też zastosować w nich ochraniacze bioder. Dżinsy motocyklowe nie są pozbawione wad. Największa wada: dżinsy motocyklowe nie chronią przed deszczem.

Czy jazda w jeansach motocyklowych jest bezpieczna?

Dżinsy motocyklowe dobrej marki posiadają certyfikowane protektory i kevlarową podszewkę. Spodnie motocyklowe jeans męskie nie zapewniają jednak tak wysokiej ochrony jak modele skórzane czy tekstylne.

Spodnie motocyklowe jeans męskie polecane są więc przede wszystkim do jazdy na motorach osiągających mniejsze prędkości. Są bardzo przewiewne, doskonale sprawdzają się w sezonie letnim. Na pewno należą do spodni, które fani motocykli powinni mieć w swojej szafie obok spodni motocyklowych skórzanych i tekstylnych.

Share