Czy warto sprowadzić samochód z zagranicy?

Czy warto sprowadzić samochód z zagranicy?

Kiedy stajemy przed wyborem zakupu nowego samochodu, bądź auta sprowadzonego z zachodu, często zastanawiamy się czy sprowadzanie aut jest w dzisiejszych czasach opłacalne. Z pewnością nie jest to tania inwestycja, albowiem import samochodów kosztuje, dlatego najpierw trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw, a dopiero później podjąć konkretną decyzję.

Na stronie firmy, która zajmuje się sprowadzaniem aut, można skorzystać ze specjalnie przygotowanego kalkulatora kosztów, dzięki czemu dowiemy się, ile tak naprawdę będzie kosztowało sprowadzenie samochodu z innego państwa.

Czy importowane auta są lepsze?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytania, w zależności od tego jakie auto nam się podoba, jego cena będzie adekwatna do jakości i wieku samochodu. Import aut jest zatem uzależniony od bardzo wielu zmiennych. Wszystkie koszty są szacunkowe, zmieniają się w zależności od państwa, z którego są sprowadzane auta i od cen samochodów używanych na rynku. Zastanawiasz się, czy sprowadzanie aut Ci się opłaca? Przeanalizuj wszystkie zmienne i podejmij decyzję.

Z jakimi kosztami wiąże się sprowadzenie samochodu?

Jak już wspomnieliśmy, sprowadzanie aut to wiele różnych kosztów. Jednym z nich jest chociażby jakość silnika w samochodzie, czy dorobienie dodatkowej części do sprowadzonego auta. Dla przykładu sprowadzanie samochodów wiąże się na przykład z przerobieniem kierunkowskazów, ze spolszczeniem menu w samochodzie czy z przetłumaczeniem dokumentów niezbędnych do przygotowania akcyzy.

Takich kosztów jest oczywiście więcej, a finalna cena sprowadzonego auta może być bardzo różna. Samochody sprowadzone z zachodu są z pewnością lepsze pod względem stanu faktycznego, a koszt zakupu jest o wiele niższy niż zakup zupełnie nowego samochodu prosto z salonu.

Share