Czym jest orteza?

Czym jest orteza?

Orteza na haluksy to sposób na ich pozbycie się. Leczenie haluksów należy rozpocząć odpowiednio wcześnie – wówczas są największe szanse na zahamowanie postępu choroby, a nawet całkowite wyleczenie. Haluksy pojawiają się częściej u kobiet niż u mężczyzn i wynikają głównie ze skłonności genetycznych.

Są jednak działania, które sprzyjają ich pojawieniu się – na przykład noszenie butów na wysokim obcasie lub butów z wąskim noskiem, które wykrzywiają nieco palce. Czym dokładnie jest orteza na haluksy? Gdzie można kupić takie urządzenia ortopedyczne?

Ortezy – czym dokładnie są?

Orteza jest aparatem ortopedycznym stabilizującym stawy lub jakiś odcinek ciała. Działa w podobny sposób jak gips, będąc jego zamiennikiem. Tego typu produkty są o wiele lżejsze od gipsu, zatem są wygodniejsze w noszeniu przez chorych. Są również zwykle wykonane z takich materiałów, które nie powodują odparzeń. Ponieważ są zdejmowane, może je zdjąć na przykład by się umyć, a potem założyć znowu. Istnieją różne rodzaje takich produktów, w tym orteza na haluksy

Jak działają ortezy na haluksy?

Ortezy to sprzęty medyczne, które opóźniają pojawienie się problemów z haluksami lub pozwalają się z nimi skutecznie uporać. Istnieją takie wersje, które można nosić nawet w bucie na obcasie – wszystko po to, by paluch nie odkształcał się i z czasem nie zaczął utrudniać chodzenia. Istnieją też ortezy domowe.

Tego rodzaju sprzęty powinny być odpowiednio mocne, ale jednocześnie muszą być wykonane z przyjaznego skórze materiału. Sklep rehabilitacyjny to miejsce, w którym można zakupić wysokiej jakości sprzęty ortopedyczne – w tym ortezy. 

Share