Dlaczego serwis drzwi ma tak duże znaczenie?

Dlaczego serwis drzwi ma tak duże znaczenie?

Choć wiele mówi się o znaczeniu prawidłowego montażu drzwi, nie tylko on wpływa na ich późniejsze funkcjonowanie. Czynnikiem, o którym nie można powiedzieć, że jest mniej istotny jest również regulacja drzwi. Wpływają na nie zarówno czynniki atmosferyczne, jak i intensywne użytkowanie, regulacja jest więc jedną z najczęstszych usług wykonywanych przez serwis drzwi aluminiowych.

O co chodzi w regulacji drzwi?

Regulacja jest jednym z najczęstszych zadań, jakich podejmują się podmioty, których specjalnością jest naprawa drzwi aluminiowych. Nie oznacza to jednak, że nie można przeprowadzić jej samodzielnie. Ważne jest jednak zrobienie tego ze starannością, bo z drzwi nieodpowiednio wyregulowanych trudno jest korzystać.

O tym, że możemy mieć zastrzeżenia do regulacji drzwi, przekonamy się stosunkowo szybko. Znakami rozpoznawczymi błędów w tym zakresie są takie problemy, jak choćby ocieranie o futrynę i trudności z ich domykaniem się. To właśnie nieprawidłowa regulacja drzwi jest też przyczyną tego, że przy krawędziach lub progu pojawiają się nieszczelności.

Początkowo konsekwencje błędów w tym zakresie sprawiają wrażenie mało istotnych. Z czasem niewłaściwa regulacja drzwi jest w stanie doprowadzić do ich odkształcenia. W takim wypadku wybawieniem jest już wyłącznie naprawa drzwi przez fachowców.

Samodzielne regulowanie

Jeśli niepokojące zmiany zostały dostrzeżone dość szybko, możemy zdecydować się na samodzielną regulację drzwi. Zawiasy można przeważnie regulować nie tylko w pionie i w poziomie, ale również pod względem docisku skrzydła do ościeżnicy. Regulacja odbywa się z wykorzystaniem kluczy imbusowych, pomocna zawsze jest również miarka oraz poziomica ułatwiająca ustalenie odpowiedniego ułożenia skrzydła.

Share