Fotowoltaiczne panele wysokiej klasy

Fotowoltaiczne panele wysokiej klasy

Instalacje fotowoltaiczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Z pewnością do zainteresowania tymi instalacjami przyczyniły się rosnące ceny energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne są integralną częścią każdej instalacji fotowoltaicznej.

Jak zbudowane są fotowoltaiczne panele?

Dostępne na rynku panele fotowoltaiczne w przeważającej większości składają się z ogniw wykonanych z krzemu. Pierwiastek ten jest bardzo dobrym półprzewodnikiem. Panele fotowoltaiczne składają się też z powłoki antyrefleksyjnej. Dodatkowo panele słoneczne zabezpieczone są folią elektroizolacyjną.

Panele słoneczne, które obecnie dostępne są na rynku charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością. Wyjątkowo wydajne i to nawet przy niskim nasłonecznieniu są słoneczne panele monokrystaliczne. Niemal wyparły one jeszcze do niedawna montowana najczęściej panele polikrystaliczne.

Czym są ogniwa fotowoltaiczne?

Panel fotowoltaiczny składa się z kilku różnych elementów. Spośród nich najmniejsze są fotowoltaiczne ogniwa. To właśnie ogniwa fotowoltaiczne produkują czysty prąd z energii słonecznej. Ogniwa fotowoltaiczne połączone są ze sobą szeregowo lub równoległe. Z pojedynczych połączonych ze sobą ogniw fotowoltaicznych powstaje większy fotowoltaiczny panel. Produkuje on prąd stały. Dlatego też w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzi nie tylko panel fotowoltaiczny, ale także falownik, który zamienia prąd stały na zmienny. Panel fotowoltaiczny jest całkowicie bezobsługowy, a jego sprawność obliczana jest nawet na dwadzieścia pięć lat.

Share