Jak kłaść klej na konkretną powierzchnię?

Jak kłaść klej na konkretną powierzchnię?

Każdy klej jest inny i w zależności od zastosowania powinniśmy wybrać zalecane kleje montażowe. Oprócz zakupu styropianu, glazury czy płytek gresowych, ważnym zakupem jest także materiał służący do klejenia, w tym przypadku są to na przykład kleje do styropianu. W zależności od struktury i zaleceń producenta, klej można kłaść bezpośrednio na ścianę, bądź na styropian, a jeżeli użyjemy pianki montażowej, nakładanie kleju na materiał będzie jeszcze łatwiejszy i szybszy. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele nowoczesnych materiałów montażowych, albowiem przy każdej pracy liczy się czas montażu. Dzięki zastosowaniu pianek montażowych, czas kładzenia styropianu czy innych materiałów skraca się do minimum.

Nowoczesne kleje do glazury

Także w przypadku kładzenia glazury wewnątrz pomieszczenia na rynku mamy do czynienia z różnymi materiałami klejącymi. Wybierając nowoczesne kleje do glazury, nie tylko mamy pewność szybko wykonanej pracy, ale również gwarancję lepszej przyczepności z konkretną ścianą. Nie zależnie od tego, na jaki klej się zdecydujemy, przed rozpoczęciem prac należy powierzchnię ściany i płytki oczyścić i odpowiednio zmatowić.

Jak montować płytki na zewnątrz?

Decydując się na płytki na zewnątrz, na przykład na nowoczesną elewację z płytek klinkierowych, także musimy wyposażyć się w odpowiednie kleje do płytek. Na zewnątrz taki klej musi mieć nie tylko o wiele większą przyczepność, ale również musi być odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak niskie i wysokie temperatury, mróz oraz wszelkiego rodzaju opady atmosferyczne. Najważniejsza jest tutaj wysoka jakość wybranego kleju, aby odpowiednio przykleił płytki do podłoża, nie zależnie od tego gdzie decydujemy się na ułożenie płytek.

Share