Jak pozbyć się haluksów?

Jak pozbyć się haluksów?

Urządzenia ortopedyczne pomagają ludziom w wielu sytuacjach – to szansa na poprawienie swojego zdrowia i sprawności. Spora część społeczeństwa cierpi z powodu haluksów. To zniekształcenie pojawiające się na stopie, a konkretnie skrzywienie dużego palca u stopy w kierunku pozostałych palców, co skutkuje również wysunięciem się jego kości. Co więcej, w niektórych przypadkach palec może nawet podwinąć się pod resztę palców. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że taka dolegliwość sprawia ogromny ból i może utrudniać poruszanie. Jak pozbyć się haluksów?

Orteza – czy pomoże?

Ortezy to aparaty ortopedyczne, których celem jest ustabilizowanie stawu czy jakiegoś odcinka ciała. Występują w wielu odmianach, w zależności od tego jaki staw mają ustabilizować. Istnieją specjalne wersje przeznaczone do założenia właśnie na haluksy, czyli mające na celu poradzenie sobie z paluchem koślawym.

Orteza pełni podobną funkcję jak gips. Wiele osób chwali sobie podobne produkty – pomogły już wielu osobom poradzić sobie z tą przykrą dolegliwością, przez którą nawet dobranie butów jest trudne. Z haluksami należy rozpocząć walkę gdy tylko pojawią się pierwsze dolegliwości. Czasami sytuacja jest już na tyle poważna, że może pomóc jedynie operacja. Zwykle jednak orteza na haluksy okazuje się bardzo trafiona – powoli doprowadza staw do właściwego stanu.

Sposoby na haluksy

Istnieje wiele metod radzenia sobie z haluksami. Masaże czy kąpiele stóp pomagają poradzić sobie z bólem – niestety, nie zlikwidują problemu, gdy ten wejdzie już w fazę zaawansowaną. Warto więc zakupić aparat na haluksy, który w trakcie noszenia powoli ustawia palec we właściwym miejscu. Sklep rehabilitacyjny dysponuje wieloma takimi produktami, które można dopasować do swoich potrzeb!

Share