Jak wybrać dobry klej do styropianu?

Jak wybrać dobry klej do styropianu?

Kiedy decydujemy się na ocieplenie budynku, oprócz materiałów dociepleniowych, do których zalicza się między innymi styropian, będą nam potrzebne również profesjonalne kleje do styropianu. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny zakup, warto zwrócić uwagę na zastosowanie każdego kleju, jego własności i wytrzymałość na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Ocieplenie domu za pomocą styropianu to najprostsza forma, po pierwsze można zrobić to szybko, po drugie materiał jakim jest styropian jest tańszy od innych materiałów dociepleniowych.

Rodzaje klejów do styropianu

Wybierając konkretne kleje do styropianu, warto zwrócić uwagę jaką mają nośność i czy są to dobre kleje montażowe, dzięki którym nie tylko styropian będzie się trzymał ściany elewacyjnej, ale również odpowiednio ochroni budynek przed mrozem. Przy wykańczaniu domu, niemalże w każdej sytuacji są potrzebne jakieś kleje do styropianu. Także decydując się na położenie płytek na tarasie czy glazury w kuchni, musimy wiedzieć jakie produkty wybrać.

Jaki klej do płytek wybrać?

Kolejnym naszym wyborem powinny być kleje do glazury oraz kleje do płytek. Decydując się na położenie glazury we wnętrzu bądź płytek na zewnątrz domu, znów musimy zwrócić uwagę jakie właściwości mają kleje do płytek. Nie wszystkie nadają się do zastosowania na zewnątrz, gdzie często panują niskie temperatury powietrza. Dlatego zanim wybierzemy konkretny produkt, należy zapoznać się ze specyfikacją dołączoną przez producenta. Można także postawić na kleje uniwersalne, które mają wielorakie zastosowanie i z powodzeniem nadają się do klejenia styropianu oraz innych powierzchni na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Najważniejsze abyśmy wybrali klej, który będzie odporny na określoną temperaturę oraz na wilgoć.

Share