Jak wygląda rejestracja samochodu z Niemiec?

Jak wygląda rejestracja samochodu z Niemiec?

Jeżeli decydujemy się na sprowadzanie aut z Niemiec, czy innego państwa, musimy wiedzieć, że jego koszt nie będzie stanowił jedynie ceny samochodu, ale również wiele innych czynników. Jednym z kosztów jaki musimy ponieść, jest rejestracja samochodu z Niemiec. Przybliżmy nieco tą tematykę i zastanówmy się na czym polega rejestracja samochodu z zagranicy i z jakimi kosztami się wiąże.

Rejestracja samochodu z Niemiec w Polsce

Każdy, kto nabędzie samochód w Niemczech i zechce go sprowadzić do Polski, będzie go musiał w swoim kraju przerejestrować na polskie rejestracje. Import samochodów to nie tylko ich przywiezienie, to także zapłacenie za nie akcyzy i zmiana rejestracji niemieckiej na polską.

Aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, musisz wypełnić wniosek o rejestrację, okazać się ważnym dokumentem tożsamości, posiadać dowód rejestracyjny i kartę pojazdu z zagranicy oraz posiadać potwierdzenie opłaconej akcyzy. Niektóre samochody są zwolnione z opłaty akcyzy, należą do nich także samochody elektryczne.

Dlaczego sprowadzamy samochody z zagranicy?

Dlaczego właściwie decydujemy się na sprowadzanie samochodów z zagranicy? W Niemczech nie tylko sprzedawane są młodsze samochody, ale również ich stan techniczny jest o wiele lepszy. Import aut z Niemiec odbywa się na szeroką skalę, ponieważ samochody niemieckie są młodsze i kosztują mniej niż w Polsce.

Wiele modeli niemieckich samochodów wygląda niczym z salonu, wszystko dlatego że Niemcy częściej wymieniają swoje auta, ze względu na o wiele lepszą kondycję finansową statystycznego obywatela Niemiec. Sprowadzanie samochodów z Niemiec to znana praktyka, na polskich drogach z roku na rok tego rodzaju aut przybywa i są one w dobrym stanie technicznym.

Share