Jak zbudowane są  fotowoltaiczne panele?

Jak zbudowane są fotowoltaiczne panele?

Zjawisko fotowoltaiczne zostało odkryte w XIX wieku. Wtedy też zbudowano pierwsze ogniowo słoneczne. Pierwsze ogniwa słoneczne były jednak bardzo mało wydajne. Nie zaprzestano jednak dalszych prac nad nimi. Dzięki temu dzisiaj na rynku dostępne są naprawdę bardzo wydajne panele fotowoltaiczne.

Jak działają fotowoltaiczne panele?

Branża fotowoltaiczna od kilku lat rozwija się niezwykle dynamicznie. Także w Polsce panele fotowoltaiczne można zobaczyć na dachach budynków coraz częściej. Nie bez powodów instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Panele fotowoltaiczne produkują prąd wykorzystując energię emitowaną przez słońce. Instalacje fotowoltaiczne to sposób na tani prąd. Panele słoneczne wytwarzają prąd stały. Dlatego też w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą nie tylko słoneczne panele, ale także falownik, w którym następuje zamiana prądu stałego na prąd zmienny.

Gdzie mogą być montowane słoneczne panele?

Wspomnieliśmy, że panele słoneczne można zobaczyć na dachach wielu budynków. Warto więc wiedzieć, że dach nie jest jedynym miejscem, na którym można zamontować panele słoneczne. Istnieje też możliwość montażu na gruncie i tarasie. Panel fotowoltaiczny można zamontować nawet na balkonie. Na fotowoltaiczne panele składają się pojedyncze ogniwa fotowoltaiczne. Ogniwa fotowoltaiczne mogą być zbudowane z monokrystalicznego lub polikrystalicznego krzemu. Aktualnie najbardziej popularne są monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne. Zbudowany z monokrystalicznego krzemu panel fotowoltaiczny jest bardzo wydajny.

Share