Jaki wózek dziecięcy warto kupić?

Jaki wózek dziecięcy warto kupić?

Wózki dziecięce stanowią istotny element sklepów z artykułami dla dzieci. Trudno wyobrazić sobie rodziców, którzy nie zdecydowali się na zakup wózka. Obecnie producenci oferują naprawdę szeroki wybór wózki dziecięcych. Jakie wózki dla dziecka warto kupić?

Rodzaje wózków dziecięcych

Dobrze zaopatrzony sklep z wózkami oferuje różne wózki dziecięce. Dostępne obecnie wózki dziecięce to przede wszystkim wózki głębokie. Są to wózki dla noworodków, z których dzieci korzystają przez pierwsze miesiące życia. Wózki dziecięce to również wózki spacerowe, które przeznaczone są dla tych maluchów, które już pewnie i stabilnie siedzą.

Jeśli chodzi o takie wózki dla dziecka, to chętnie wybierane są tak zwane parasolki. Są to lekkie wózki dla dziecka, które bez problemu można złożyć i umieścić na przykład w samochodowym bagażniku. Coraz częściej rodzice stawiają na wózki wielofunkcyjne.

Czym powinny charakteryzować się wózki dziecięce?

Wózki dla dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Bardzo ważne jest, aby posiadały hamulce. W przypadku wózków głębokich bardzo liczy się stabilność. Niedopuszczalne jest, aby pod wpływem ruchów dziecka wózek przechylał się na boki. Wózki dla niemowląt powinny być wyposażone również w torbę, w której można schować zapasowe pieluszki czy butelkę mleka. W przypadku spacerówek ważne są pasy, w które można zapiąć palucha, chroniąc go tym samym przed wypadnięciem.

Dobry sklepów z wózkami oferuje szeroki wybór wózków. Wózki dla noworodków, wózki dla dzieci, które już siedzą, modele wielofunkcyjne czy sportowe – to jedynie niewielka część oferty.

Share