Kiedy niezbędne jest odrestaurowanie drzwi?

Kiedy niezbędne jest odrestaurowanie drzwi?

Choć sprzedawane obecnie drzwi są promowane jako rozwiązania niezawodne, doświadczenie podpowiada nam, że nadal nie są one rozwiązaniami bezawaryjnymi. Potwierdzają to osoby prowadzące serwis drzwi aluminiowych. Przyznają, że regulacja drzwi jest usługą świadczoną zarówno na rzecz firm, jak i klientów indywidualnych. Zwracają też uwagę na to, że okoliczności, w jakich do niej dochodzi, potrafią być zaskakujące.

Gdy drzwi kurczą się i pęcznieją

Problem z drzwiami, które kurczą się i pęcznieją, dotyczy przede wszystkim modeli drewnianych. Wiąże się przede wszystkim z wilgocią, która jest pobierana przez nie z powietrza. Można go zminimalizować chroniąc drzwi odpowiednią farbą, należy jednak liczyć się z tym, że bardzo często i to rozwiązanie jest niewystarczające.

Co ciekawe, także wtedy, gdy w grę wchodzi naprawa drzwi aluminiowych, często pojawia się problem przyklejania się drzwi. W takim przypadku zwykle okazuje się, że winne są nieprawidłowości związane z zawiasami. Osoby bardziej doświadczone mogą więc zacząć od próby dokręcenia śruby w górnym zawiasie. Jeśli jednak ten sposób zawiedzie, najlepszą opcją okaże się poszukanie wsparcia ze strony fachowca.

Gdy drzwi są wyregulowane

Także regulacja drzwi należy do zadań, którym często muszą sprostać pracownicy punktów serwisowych. Nie może być jednak inaczej, skoro jedynie właściwie wyregulowane drzwi są nam w stanie zapewnić rzeczywisty komfort użytkowania. Niewłaściwa regulacja sprawia, że zapachy przenikają z kuchni do innych pomieszczeń.

Jeśli problem dotyczy drzwi zewnętrznych, może mieć poważniejsze konsekwencje, bo powoduje uciekanie ciepła na zewnątrz lub na klatkę schodową. W tym przypadku pojawia się też problem słabszej ochrony przed dobiegającymi z zewnątrz hałasami. W takich sytuacjach naprawa drzwi jest koniecznością.

Share