Kupujemy samochód za granicą

Kupujemy samochód za granicą

Zastanówmy się nad kilkoma ważnymi kwestiami, zanim zainteresuje nas sprowadzanie aut z zagranicy. Po pierwsze zastanówmy się, czy lepiej kupić taki samochód w komisie, czy od osoby prywatnej. Najlepiej oczywiście jeżeli import samochodów wykonuje firma która się na tym zna, wtedy na pewno nie kupimy przysłowiowego kota w worku.

Kiedy nadarzy się odpowiednia oferta kupna samochodu za granicą, warto aby zajęła się tym od A do Z profesjonalna firma. Po pierwsze firma wykona dokładny przegląd kupowanego samochodu i stwierdzi czy jego cena nie jest zbyt zawyżona. Po drugie dopilnuje wszelkich formalności, związanych właśnie ze sprowadzaniem samochodów z innych państw.

Czy rejestracja auta z Niemiec jest skomplikowana?

Zastanawiasz się jak zarejestrować auto sprowadzone z Niemiec? Czy będziesz umiał zrobić to samodzielnie przy skomplikowanych formalnościach celnych i urzędowych? Wbrew pozorom import aut z Niemiec i z innych państw nie jest prosty. Jeżeli w porę go nie zarejestrujemy w swoim kraju, możemy otrzymać karę pieniężną.

Dlatego najkorzystniejszą opcją jest pozostawienie wszystkich formalności firmie zewnętrznej, która zajmie się sprowadzaniem samochodów i dopełnia wszystkich formalności.

Dokumenty niezbędne przy rejestracji auta z Niemiec

Decydując się na sprowadzenie samochodu z Niemiec, musimy pamiętać o wszystkich formalnościach jakie należy w tym czasie załatwić. Tutaj niezbędny będzie wniosek o rejestrację pojazdu, sprowadzanie samochodów zawsze wiąże się z ich rejestracją w ojczystym państwie. Najważniejszym dokumentem przy rejestracji będzie dokument świadczący o nabyciu samochodu i przeprowadzeniu go legalnie przez granicę. Musimy także posiadać zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym pojazdu.

Share