Najczęstsze powody zakładania zbiórek

Najczęstsze powody zakładania zbiórek

Zbiórki w Internecie zwane są potocznie finansowaniem społecznym, albowiem jedna osoba zakłada zbiórkę, a społeczeństwo wpłaca na określony cel dowolne datki finansowe. Taki rodzaj wsparcia finansowego zyskuje popularność na całym świecie, stał się również znany i lubiany w Polsce. Dodatkowo warto wspomnieć, że mimo że zbiorka zostaje założona w polskim serwisie, jej zasięg może być międzynarodowy. Nie wszystkie serwisy internetowe dostępne są w kilu językach, jednak za pomocą translatora można przetłumaczyć każdą polską stronę i w ten sposób zbiórka szerzy się na cały świat.

Najpopularniejsze zbiórki na leczenie

Mimo rozwoju medycyny i wciąż nowoczesnych leków na wiele trudnych chorób, nadal istnieją choroby nieuleczalne albo leki na ich wyleczenie są tak drogie, że żadnego przeciętnego kowalskiego na tak kosztowne leczenie nie stać. W tym celu tworzona jest nie jedna zbiórka pieniędzy, czasem zakładana przez najbliższą rodzinę, a czasem przez zupełnie obcych ludzi, którzy z dobroci serca chcą pomóc w uratowaniu kolejnego istnienia ludzkiego. To właśnie zbiórka pieniędzy na leczenie cieszy się największą popularnością, choć w innych kategoriach też jest dużo otwartych i popularnych celów.

Organizacje pozarządowe i ich cele statutowe

Wszystkie organizacje pozarządowe, które nie zarabiają własnych pieniędzy, mogą zakładać zbiórki internetowe na konkretne cele i dzięki temu rozwijać skrzydła i prężnie działać dla społeczeństwa. Takie organizacje najczęściej utrzymują się ze wsparcia sponsorów, działalności statutowej albo właśnie takich zbiórek charytatywnych zakładanych w sieci. Im głośniej jest o danej organizacji w Internecie, tym większe szanse na zdobycie niezbędnych do działania funduszy.

Share