O czym pamiętać wybierając kamizelkę kevlarową?

O czym pamiętać wybierając kamizelkę kevlarową?

Kamizelka kulo obronna lekka to sprawdzone rozwiązanie zapewniające naszemu ciału ochronę przed pociskami. Jest ważnym elementem stroju policjanta i żołnierza, tak ona, jak i hełm kevlarowy stanowią jednak również element wyposażenia pracowników ochrony.

Po kamizelki kulo obronne sięgają ratownicy medyczni, a niestabilna sytuacja międzynarodowa sprawia, że także wiele osób prywatnych zaczyna zastanawiać się nad tym, czy kamizelka kulo obronna wojskowa nie będzie rozwiązaniem interesującym z ich punktu widzenia.

Klasy ochrony kamizelki kevlarowej

Nie każda kamizelka kevlarowa jest tak samo skuteczna, jeśli jednak zależy nam na naprawdę solidnym rozwiązaniu, wcale nie musimy obawiać się, że jego znalezienie będzie zadaniem skomplikowanym. Kupując kamizelkę możemy poznać jej klasę ochrony, a tym samym – uzyskać odpowiedź na pytanie o to, które rozwiązanie można uznać za niezawodne, a które nie wydaje się zasługiwać na te miano.

Co do zasady, mamy do czynienia z czterema klasami ochrony oznaczonymi od SK1 do SK4. To właśnie ta ostatnia powinna zainteresować osoby oczekujące optymalnego zabezpieczenia. Kamizelka tej klasy jest zwykle opisywana jako najlepsze zabezpieczenie przed bronią długą z amunicją wykonaną z litego rdzenia.

O czym jeszcze pamiętać przy zakupie?

Znajomość klas bezpieczeństwa jest ważna i trudno nie zgodzić się z tym, że nie pozostaje bez wpływu na poziom naszego zadowolenia z wyboru kamizelki. Dobrze jest jednak pamiętać, że kluczowe znaczenie powinny mieć w jego wypadku indywidualne przesłanki. Kamizelki kevlarowej zwykle nie kupuje się profilaktycznie, ale po to, aby stanowiła zabezpieczenie w konkretnym przypadku. Jeśli więc nie pomoże reagować na konkretne zagrożenie, trudno będzie mówić o zadowoleniu z zakupu.

Share