Podstawowe informacje na temat ortezy stawu skokowego

Podstawowe informacje na temat ortezy stawu skokowego

Skręcenie, zwichnięcie, przeciążenie stawu skokowego lub zapalenie ścięgien to dolegliwości, z którymi zetknął się niemal każdy. Leczenie tych kontuzji i dolegliwości może być bardzo różnorodne – od tych domowych, aż po interwencje chirurgiczne.

W każdym z tych przypadków warto sięgnąć po stabilizator na kostkę, który nie tylko pomoże szybciej uporać się z urazem, ale także zapobiegnie dalszym kontuzjom. Czym jest orteza stawu skokowego i jakie pełni funkcje?

Czym jest orteza?

Orteza na kostkę to specjalny aparat ortopedyczny, który jest zakładany na kostkę. Zadania ortezy są bardzo wszechstronne, a te najbardziej podstawowe to:

  • zabezpieczenie stawu skokowego
  • odciążenie kostki
  • łagodzenie dolegliwości bólowych
  • stabilizowanie stawu
  • poprawienie mobilności

Dodatkowo stabilizator stawu skokowego zapewnia wentylację, nie powoduje otarć i podrażnień i umożliwia zadbanie o higienę. Dzięki temu użytkowanie ortezy jest bezpieczne i komfortowe.

Zastosowanie ortezy stawu skokowego

Stabilizator na kostkę to bardzo wszechstronny aparat ortopedyczny, który posiada szerokie zastosowanie. Najczęściej ortezę stosuje się podczas skręcenia lub zwichnięcia stawu skokowego. Oprócz tego można ją zastosować przy różnego rodzaju schorzeniach kostno – stawowych – na przykład w przypadku zwyrodnienia.

Jednak nie tylko schorzenia lub urazy są powodem do użytkowania ortezy. W niektórych przypadkach może być zastosowana profilaktycznie. W tym przypadku sprawdzi się podczas uprawiania sportu lub u osób, które już wcześniej miały do czynienia z urazami stawu skokowego.

Używanie ortezy na kostkę podczas urazów lub chorób to skuteczny sposób na zmniejszenie dolegliwości i zapobieganie dalszym urazom. Ich wybór jest na tyle duży, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Share