Poznaj największe zalety glinki do samochodu

Poznaj największe zalety glinki do samochodu

Zabieg glinkowania, w czasie którego zastosowanie znajdują glinki do lakieru, nie jest może tak popularny, jak woskowanie oraz polerowanie.Glinkowanie w ostatnim czasie zdobywa sobie coraz większe grono zwolenników. Warto więc zadać sobie pytanie o to, co wpływa na jego popularność.

Dlaczego warto stosować glinkę?

Glinka do lakieru jest rozwiązaniem przyjmowanym z coraz większą życzliwością. Życzliwość ta nie powinna być jednak dla nas przesadnie dużym zaskoczeniem, bo mamy do czynienia z rozwiązaniem posiadającym wiele zalet. Na pierwszy plan wysuwa się to, że glinka samochodowa jest sposobem na zwiększenie połysku lakieru, a co za tym idzie lepszego odbicia światła. Jakby tego było mało, posiada efekt hydrofobowy, co minimalizuje ryzyko pojawiania się nieestetycznych zacieków.

Plusem glinki jest również to, że jej stosowanie zmniejsza przyczepność brudu do karoserii. Glinka lakiernicza sama w sobie nie jest dużym wydatkiem, a przecież regularnie stosowana sprawia, że można liczyć na znacznie rzadszą konieczność mycia auta. Plusem glinki lakierniczej jest również zapewnienie lepszego wiązania lakieru i wosku.

Ile kosztują glinki?

Glinki lakiernicze są rozwiązaniami zróżnicowanymi cenowo. Za stugramowy produkt można więc zapłacić zarówno 35, jak i 80 złotych. Droższe rozwiązania powstają przede wszystkim dla pasjonatów i perfekcjonistów. Nawet oni przyznają jednak, że niewiele mają do zarzucenia tańszym propozycjom. Przy zakupie warto jednak zatroszczyć się o to, aby glinka do auta została dostarczona wraz z jej instrukcją obsługi.

Share