Rodzaje i zastosowanie wózków transportowych

Rodzaje i zastosowanie wózków transportowych

W transporcie wewnętrznym bardzo szerokie zastosowanie mają wózki transportowe. Umożliwiają one przeniesienie różnego rodzaju produktów na bliskie odległości.

Jakie są rodzaje wózków transportowych?

Na rynku można znaleźć wózki transportowe w różnych rodzajach. Wyróżnić można wózki transportowe o uniwersalnym charakterze oraz magazynowe wózki zaprojektowane specjalnie z myślą o przenoszeniu określonych przedmiotów. W sprzedaży dostępne są wózki magazynowe do płyt, mebli, beczek, butli z gazem.

Dostępne są także wózki magazynowe półkowe, na paczki i skrzynki. Producenci proponują także wózki magazynowe dwu- i czterokołowe. Tak duża różnorodność sprawia, że każdy może wybrać wózek transportowy idealnie dostosowany do potrzeb. Wózek transportowy wykorzystywany jest w wielu miejscach. Sprawdza się w magazynach, firmach transportowych i kurierskich, sklepach meblowych czy z artykułami budowlanymi.

Jakie cechy posiada dobry transportowy wózek ?

Dobrej jakości wózek transportowy jest wykonany z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki temu wózek magazynowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie naprawdę wytrzymały. Wózek magazynowy może służyć do transportu towarów o różnych gabarytach i znacznej wadze. Wózek magazynowy może mieć bowiem udźwig wynoszący aż 1200 kg. Co ważne, za solidnie wykonany magazynowy wózek wcale nie trzeba wiele płacić. Cena tych wózków jest wyjątkowo niska. Do korzystania z ręcznego wózka transportowego nie są potrzebne żadne specjalne uprawnienia.

Share