Co warto wiedzieć o imporcie towarów z USA?

Co warto wiedzieć o imporcie towarów z USA?

Stany Zjednoczone to od wielu lat bardzo ważny partner handlowy wielu polskich firm. Osoby, które dopiero zamierzają sprowadzać towary z tego kraju, powinny wiedzieć, jak wygląda import z USA. Dzięki temu sprowadzanie towarów będzie dla nich naprawdę korzystne.

Jaki rodzaj transportu wybrać?

Osoby, które interesuje import z USA mają do wyboru dwie możliwość transportu zakupionych w Stanach towarów. Mogą wybrać transport morski albo transport lotniczy. Import z USA drogą morską najlepiej sprawdza się przy bardzo dużych zamówieniach.

Z kolei import towarów z USA transportem lotniczym warto wybrać w sytuacji, gdy produkty mają krótki termin ważności. Transport lotniczy sprawdzi się też do przewozu towarów o dużej wartości. Ile czasu trwa import towarów z USA? Zależy to zarówno od rodzaju transportu, jak i miejsca, z którego towar będzie dostarczany.

Jakie towary warto importować z USA?

Import towarów z USA podlega oczywiście przepisom celnym. Z USA można sprowadzać różne towary. Najbardziej opłacalny jest import USA maszyn elektrycznych, urządzeń mechanicznych i samochodów osobowych. Import z USA drogą lotniczą może odbywać się za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Dobra firma kurierska realizuje przesyłki międzynarodowe. To najlepszy sposób na tani import USA. Plusem korzystania z firmy kurierskiej jest to, że nadawcy mogą śledzić przesyłki międzynarodowe i szybki czas dostawy. Przesyłki międzynarodowe są realizowane zarówno z USA do Polski, jak i z Polski do USA.

Share