Import towarów z USA za pośrednictwem firmy kurierskiej

Import towarów z USA za pośrednictwem firmy kurierskiej

Wiele polskich firm działających w różnych branżach prowadzi bardzo ożywiony handel z firmami ze Stanów Zjednoczonych. Co więcej, firm, które interesuje import z USA stale przybywa.

Jakie towary są importowane z USA najczęściej?

Bardzo często firmy, których specjalnością jest import z USA sprowadzają z tego kraju towary, które w Polsce nie są dostępne oraz tego, które w naszym kraju nie są produkowane. Samochody i samoloty należą do tych towarów, które są wyjątkowo często importowane z USA. Ponadto sprowadzane są maszyny elektryczne i mechaniczne oraz części do tychże maszyn. Popularny jest też import z USA aparatury pomiarowej i optycznej.

Z uwagi na bardzo duże odległości, import towarów z USA odbywać się może drogą morską lub lotniczą. Import towarów z USA drogą lotniczą trwa krócej, ale jest droższy niż transport morski. Transport lotniczy wybierany jest głównie, gdy import towarów z USA dotyczy przesyłek drobnych i o krótkim terminie ważności.

Komu zlecić transport towarów z USA?

Transport można zlecić sprawdzonej firmie kurierskiej. Da to pewność, że import USA odbędzie się bez najmniejszych nawet zakłóceń. Rozbudowa sieć połączeń lotniczych sprawia, że przesyłki międzynarodowe dobra firma kurierska realizuje każdego dnia.

Do adresatów przesyłki międzynarodowe docierają więc na czas. Dużym ułatwieniem jest to, że nadawcy mogą śledzić przesyłki międzynarodowe na stronie internetowej firmy kurierskiej bądź za pomocą udostępnianej przez nią aplikacji. Warto pamiętać, że import USA podlega przepisom celnym.

Share