Kleje montażowe niezbędne przy wykończeniu domu

Kleje montażowe niezbędne przy wykończeniu domu

Budowa domu to jedno, jednak kolejnym etapem jest jego wykończenie, które trwa o wiele dłużej i wymaga o wiele większych nakładów finansowych. Zwykle zaczynamy od wykończenia domu w środku, choć powinniśmy zająć się jego ociepleniem, aby nagromadzone ciepło nie uciekało na zewnątrz budynku. W tym celu należy określić sposób ocieplenia i jeżeli jest to tradycyjny styropian, należy także dokupić odpowiednie kleje do styropianu. Na rynku istnieją także uniwersalne kleje montażowe, te jednak nie zawsze nadają się do każdej klejonej płaszczyzny.

Czym wykończyć wnętrze kuchni czy łazienki?

Do najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych we wnętrzach kuchni czy łazienki, zalicza się płytki. Decydując się na glazurę łazienkową, nie możemy zapomnieć że będą nam również niezbędne odpowiednie kleje do glazury. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na zastosowanie, aby klej nadawał się do pomieszczenia jakim jest łazienka, gdzie istnieje kontakt z wodą, występuje zjawisko wilgoci i zmienne temperatury powietrza. Najlepiej udać się do sklepu z wyposażeniem budowlanym i zapytać o specjalistyczne kleje, osoba sprzedająca z pewnością właściwie nam doradzi.

Płytki nie tylko w łazience i w kuchni

Obecnie decydujemy się na płytki w większej części domu, a instalując ogrzewanie podłogowe, nie musimy martwić się o zimną posadzkę. Płytki w korytarzu, płytki w salonie, to najwygodniejsza forma, aby całość domu utrzymać w czystości. Płytki dodatkowo nie nalezą do najdroższych materiałów budowlanych, należy jedynie wybrać odpowiednie kleje do płytek, aby całość posadzki służyła nam przez wiele lat. Jeżeli nie wiesz jaki klej zakupić do konkretnej powierzchni, skontaktuj się z biurem obsługi sklepu, tam zostanie udzielona kompleksowa informacja.

Share