Orteza na haluksy – jak jej używać?

Orteza na haluksy – jak jej używać?

Haluksy to zniekształcenia, które pojawiają się na stopach. Dokładnie chodzi o tak zwany paluch koślawy, czyli o zwyrodnienie w postaci skrzywienia dużego palca u stopy, który kieruje się w stronę pozostałych palców, bądź też nawet podwija się pod nie. Za haluksy odpowiadają głównie czynniki genetyczne i przypadłość ta dotyka głównie kobiety.

Jeśli zatem w rodzinie jest to powszechny problem, warto zacząć działać nim jeszcze haluksy się pojawią – zawsze lepiej zapobiegać niż później leczyć. Jest wiele działań, jakie można podjąć, żeby nie musieć zmagać się w przyszłości z tą dolegliwością. Jedną z metod jest założenie ortezy na haluksy. Jak to działa?

Jakie są sposoby na haluksy?

Urządzenia ortopedyczne mogą pomóc ludziom w wielu sytuacjach. W przypadku choroby zwyrodnieniowej, znanej jako haluksy, orteza okazuje się nieocenioną pomocą. Można ją zakładać w domu, albo też wybrać specjalny produkt, który można nosić na stopie nawet w bucie. Istnieją produkty różnego typu, które należy dobrać stosownie do sytuacji – między innymi biorąc pod uwagę wielkość stopy oraz stopień zaawansowania choroby. Orteza na haluksy to specjalny stabilizator stawu, skuteczny tak w korekcji, jak i w profilaktyce palucha koślawego. 

Gdzie kupić urządzenia ortopedyczne?

Sklep rehabilitacyjny to miejsce, w którym można znaleźć mnóstwo przydatnych urządzeń i produktów w różnych, przystępnych cenach. Tego rodzaju produkty można kupować w sklepach stacjonarnych, jednak można również wybrać sklep internetowy. To dobry pomysł zwłaszcza dla tych osób, które mają kłopoty z poruszaniem, albo nie mają czasu iść do sklepu stacjonarnego. W Internecie można poczytać więcej o danym produkcie i złożyć zamówienie w dowolnej chwili. 

Share